Výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody

Výhody kontaktních čoček

Vypadáte skvěle bez brýlí a zároveň získáte potřebnou volnost pohybu. Kontaktní čočky jsou vynikající alternativou k brýlím. Každý má jiný důvod pro použití kontaktních čoček – mohou vám poskytnout výhodu ve sportu nebo mohou změnit váš vzhled a zvýšit vaše sebevědomí. Zažijte svobodu čistého, pohodlného a komfortního zraku. Kontaktní čočky jsou vytvořeny tak, aby korigovaly váš zrak v každém věku. Téměř každý může nosit kontaktní čočky, i když dětem a starším osobám je třeba věnovat zvýšenou péči. Přečtěte si více informací o svých očích – a o tom, jaké kontaktní čočky jsou pro vás ty pravé.

Nevýhody kontaktních čoček

Zatímco péče o zrak zůstane stejná po celý život, některé potřeby se mohou měnit – tak, jako se měníme my:

Někteří adolescenti a mladí dospělí mohou mít po hodinách studia nebo po delší práci na počítači pocit unavených očí.
U dospělých ve středním věku se může vyvinout presbyopie (potřeba bifokálních brýlí nebo brýlí na čtení).
Starší lidé mohou trpět suchostí očí nebo se u nich může vyvinout glaukom či šedý zákal.

Jak čistit vaše kontaktní čočky

Postupujte dle našeho průvodce pro čištění čoček a vždy se obraťte na uživatelský návod, který je dodáván s roztokem ke kontaktním čočkám:

1. Nejlepší doba pro čištění a dezinfekci opakovaně použitelných, měkkých kontaktních čoček je okamžitě poté, co je vyjmete z oka.

2. Umístěte čočky na čistou a suchou dlaň jedné ruky.

3. Aplikujte několik kapek čisticího roztoku a použijte malíček pro jemné otření přední a zadní plochy každé čočky.

4. Čočky důkladně opláchněte roztokem a umístěte je do obalu na čočky.

5. Vyplňte každou komůrku obalu na čočky roztokem, zavřete víčko a ponechejte čočky namočené, dokud není nutné vyměnit uchovávací roztok (délka záleží na tom, jaký roztok na kontaktní čočky používáte – přečtěte si návod k použití). Nezapomeňte obal na čočky! Všichni víme, jak důležité je uchovávat čočky v čistotě. Byli byste překvapeni, kolik lidí přehlíží své obaly na kontaktní čočky. Váš obal na čočky musí být stejně čistý jako čočky, když jsou v něm po celou dobu namočené v roztoku. Postupujte dle našich jednoduchých kroků a dodržujte u obalu na čočky maximální hygienu. Věrnostní program pro naše klienty

      [su_menu name="Kontaktní čočky" class=""]       

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *