Měření zraku

Měření zraku

Přesné měření oční vady se zárukou spokojeného vidění

V každé oční optice Evy Voříškové jsou vždy po celou provozní dobu k dispozici oční optici a optometristé se vzděláním v oboru oční optika – optometrie (optometrie – obor zabývající se přesným stanovením očních vad a aplikací kontaktních čoček). Všichni optometristé jsou registrováni Ministerstvem zdravotnictví ČR a jsou plně akreditováni ke svému povolání. Pro každého zákazníka má oční optika Evy Voříškové vyčleněno pro refrakci (měření oční vady) vždy minimálně 30 minut.

Postup měření

  • Úvodní pohovor se zákazníkem
  • Objektivní počítačová refrakce: Tato refrakce stanoví za pomocí počítačového autorefraktometru přesnou diagnózu Vašeho zraku.
  • Subjektivní refrakce pro vidění do dálky: S využitím zkušební obruby a zkušebních testů (polarizace, optotypové znaky a další speciální testy) přesně stanovíme skutečnou oční vadu zákazníka. Tato subjektivní refrakce je stanovena s ohledem na individuální pohodlí každého zákazníka.
  • Subjektivní refrakce pro vidění na blízko a střední vzdálenost: Přesně změříme dioptrie pro vidění do blízka a na střední (počítačovou) vzdálenost.
  • Zákazník si vyzkouší novou zrakovou korekci ve zkušebních brýlích za pohybu.
  • Návrh nejvhodnějších brýlových čoček: Upřednostňujeme individuální potřeby zákazníka včetně cenové kalkulace.

 

 

Komplexní kontrola zrakové ostrosti specialistou – optometristou

Představujeme inovativní postup měření zraku a novou dimenzi kvality vidění. Naše refrakční diagnostika a individuální brýlová čočka jsou doslova revolucí v možnostech korekce zraku. Klasicky měřené dioptrie jsou od nynějška ovlivněny měřením svalové rovnováhy očí (prizma).

Základní diagnostika

Měření dioptrií, tzv. objektivní metoda vyšetření zraku, poskytuje pouze hrubé výsledky o zrakové kondici. Jedná se o vstupní data ke komplexnímu vyšetření. Na základě pouze výstupních dat z autorefraktometru nelze brýle zhotovit.

Změříme

Sférické hodnoty
Cylindrické hodnoty
Stupně osy cylindru


Astigmatismus, měření cylindu a jemných odchylek

Toto měření je velmi důležité a náročné na čas. Lidské oko nelze proměřit jenom přístroji, zásadní význam má subjektivní stránka pohody vidění. V této fázi upřesňujeme přístroji naměřená data. Optimalizace každé jemné odchylky hraje významnou roli v konečné kvalitě vidění.

Výsledky ovlivní

Barevnost a ostrost obrazu
Hloubku ostrost
Snášenlivost progresivních brýlových čoček
Celkovou uvolněnost vidění

 

Prisma – diagnostika prostorového vidění

Toto vyšetření patří k nadstandardní péči o kvalitu vidění. Patříme mezi několik málo pracovišť, které jím zabývá a diagnózy řeší. Paprsky nedopadají do žluté skvrny (místo na sítnici s nejvyšším počtem světločivých buněk), což nutí oko respektive oční svaly tento problém nepřirozeně korigovat. Test se zabývá svalovou kooperací očí jako párového orgánu. Nutno zdůraznit, že výskyt této refrakční vady v populaci je 50-65% a pracovišť schopných tuto vadu diagnostikovat je nedostatek.

Důsledek

Snížení kvality prostorového vidění
Nepřesný odhad vzdálenosti
Nízká reakční rychlost
Zhoršení koncentrace

 

Centrace brýlové čočky

Společné fungování lidských očí a brýlových čoček představuje ucelený proces. Základem ostrého vidění, včetně periferních oblastí čočky, je naprosto přesné vyměření a využití dat jako jsou:

Přesná pozice zornice v očnici obruby
Vzdálenost rohovky od zadní plochy br. čočky
Prohnutí obruby
Inklinace

Proč je přizpůsobení tak důležité?

Dokonce jenom malá chybička v přizpůsobení vede ke snížení optické dokonalosti Vašich brýlových čoček. Ztráta 30% i více na kvalitě vidění není ničím neobvyklým.

Precizní vyšetření pomocí nejnovějších metod a moderního přístrojového vybavení se zárukou spokojeného vidění.

Chci změřit zrak

  [su_menu name="Měření zraku" class=""] 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *